Epilasyon

Lazer epilasyon, istenmeyen kıl köklerini ve istenmeyen kıl ve tüyleri kalıcı olarak yok etmek için uygulanan bir işlemdir. Lazer epilasyon hem kadınlar hem de erkekler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir çünkü son derece etkili bir yöntemdir.

Lazer epilasyonda kullanılan cihazlar ile beraber kıl köklerine lazer ışınları ile atış yapılır ve ortaya çıkan ısı enerjisi ile kıl kökünde bulunan kök hücrelerin ve kılı besleyen damarın yanması sağlanır. Kıl kökü lazer epilasyon ile yakılan kıl bir daha çıkmaz ve pürüzsüz bir cilt ortaya çıkar. Lazer epilasyonunun cilt üzerinde hiçbir dokuya zarar verme durumu yoktur, sadece seanslardan sonra ciltte kısa sürelü kızarıklık meydana gelir. Lazer epilasyon uygulaması, hızlı ve çok basit bir uygulamadır ve genellikle ilkbahar, sonbahar, kış aylarında uygulanması önerilir. Bunun sebebi yaz aylarında güneşe epilasyon sonrasında maruz kalan cildin tahriş olma ve lekelenme olasılığıdır. Lazer epilasyon seansından sonra direkt güneş ışığından korunmak önemlidir.

Lazer epilasyon uygulamasında seans sayısı 6-12 seans arasında değişmektedir. Ortalama 8 seans gerekiyor denilebilir. Seans arası süre yaklaşık 6 haftadır ve tüyler yok oldukça iki seans arasındaki süre uzamaktadır. Seanslar lazer epilasyon için merkezlerde genellikle paket şeklinde uygulanmaktadır ancak kişinin ihtiyacına ve kıl köküne göre lazer epilasyon için planlama yapılır. Lazer epilasyonun etkinliği %80-85 oranındadır ve cildiniz için alanında yetkin, bilgili ve kaliteli cihaz kullanan kişiler tarafından yapılması önemlidir. Bizim ile iletişime geçip kıl kökünüze göre kaç seans, hangi aralıklarla, ne kadar sürede lazer epilasyon yapılabileceğine dair bilgi alabilir ve profesyonel ekibimiz ile kıl köklerinden kurtulabilirsiniz.

Hizmetlerimiz

Sorularınız mı var? Sizi Arayalım Sorularınızı Cevaplayalım!

Tüm sorularına aradığın cevapları bulmak ve rezervasyon yapmak için dilediğin kanaldan bizimle iletişime geçebilirsin.